Kriyojenik bir ünitede uyanan genç Liz,oksijeni tükenmeden önce kim olduğunu hatırlamaya çalışır ve hayatta kalmak için savaşır.

Dar bir odada Oksijen seviyenizin %30 kaldığını bir düşünün.

Filmleri her zaman ticari beklentileri karşılamasa da Alexandre Aja ismi, bugün çalışan en usta korku yönetmenlerinden biridir. 2019'un en etkili paranoyak filmi Crawl'un piyasaya girmesinin ardından tür hayranları yeni projesini merakla bekler oldu.

Oksijen, bilimkurguya benzerlik gösterdiği için Korku'dan ayrı görünse de Ajayı tanıyanlar herzaman seyircisini şaşırtmayı ve rahatsız etmeyi sevdiğini de bilir.

Film genç bir kadının kim olduğu ya da oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikri olmadan tıbbi üniteye bağlı şekilde uyanmasıyla başlar. Genç kadın uyandığında donmaya yakın olduğunu fark eder. Yaşananlara acilen bir anlam bulmaya çalışan kadın hayatta kalabilmek için acilen odadan çıkmanın bir yolunu bulmalıdır.

Neredeyim Ben?

Bu tanıdık bir şablon olabilir, Ancak Aja birkaç bilim-kurgu"dan ödünç aldığı fikirlere, yaptığı yenilikçi dokunuş ile hikayeyi daha da güçlendirir.Aja, kapalı ortamı mükemmel bir şekilde yansıtır ve gerilimi Neredeyse hissedilir seviyede tutar. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları