Akademi ödüllerinde temel kategorilerin hepsinde Oscar'a aday gösterilen Mystic River'ın yönetmen koltuğunda usta isim Clint Eastwood oturuyor.

Toplumda artan şiddet duygusu hakkında söylenecek çok önemli konulara sahip bir polisiye.

Amerika'ya turistik bir gezi yapan herkes kenti ikiye ayıran Gizemli Nehir'in geçtiği Boston kentini hatırlayacaktır.

Bu kent eski evlerin çatlamaya başladığı sessiz sakin işçi sınıfının tercih ettiği bir bölgedir.

Jimmy Markum'da bu mahallede ikamet eden sıradan bir vatandaştır. Bir gece kızı Katie'nin eve gelmediğini ve polisin caddeyi kapattığını fark ettiğinde endişelenmeye başlar. Dehşet içinde çığlıklar atmadan önce polise çalıların arasında yatan bedenin kendi kızının olup olmadığını sorar.

Soruşturmadan sorumlu dedektif Sean, çocukluk arkadaşı Jimmy Markum'a  kızının öldürüldüğünü söylemek zorunda olan talihsiz Boston Cinayet Masa amiridir.

Mystic River, Jimmy, Sean ve Dave isimli üç küçük çocuk caddede hokey oynadıkları sırada polis görünümünde ki kişiler tarafından oyunu bırakmaları için uyarılır. Bu sert görünümlü adamlar Dave'i arabalarına alıp küçük çocuğa kaçmayı başarana kadar cinsel tacizde bulunurlar.

Bu olayın üzerinden 25 yıl geçmiş küçük çocuklar artık büyümüştür. Ve bu süreçte de daha öne hiç görüşmemiştirler. 

Eastwood'un Boston kentindeki turu geçmişte başlar. Eski sokak çetesi Jimmy'in vahşice öldürülen Genç kızının acı mirasına benzer bir acı dünyası başka bir Boston'lu çocuğa geçer. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları