17 yaşlarındaki iki genç, yaşadıklarının ardından ciddi birer psikopat olduklarından emin olurlar.

Artık hissetmeye başlamıştım ve bu durum hiç hoşuma gitmiyordu.

İnsanlar cevap olamazlar, sadece yeni sorular yaratırlar...

Lanet Dünyanın Sonu. Henüz 17 yaşlarında iki ergenin, biri sosyopat olan James bir diğeri ise olmadık şeylere sinirlenen ve aşırı tepkiler veren psikopat Alyssa, iç dünyalarına ve derinliklerine, rehabilite  amaçlı misafir olarak eşlik ediyoruz.

James, çevresindeki savunmasız hayvanlardan farklı, daha büyük ve ciddi haz duyabileceği bir şeyler öldürmek istiyor; Alyssa ise sadece aşık olmak. Bir bakıma Joker ve Harley Quinn'in ergenliklerine tanık oluyoruz. Ve bu iki gencin okul kantininde bir şekilde yolları kesişiyor. İkisi de yaşadıklarından sonra adeta birer yetişkin görünümüne sahip. Biri James, hiçbir hissi olmayan sosyopat bir çocuk; diğeri ise Alyssa, çok hissiyatlı birisi.

Bu uyumsuzluğa rağmen birlikte dünyadan kaçma fikri, ikisine de iyi hissettirir. Birlikte kaçıp Alyssa'nın babasını bulduktan sonra yüzüne yumruk atma, yol kenarında park etmiş araçları yakma ve cinayet işleme heyecanıdır onlarınki; olayların hızlı bir şekilde ters dönmesi ise hiç istemeyecekleri ve beklemedikleri çok ciddi bir ayrıntı. Kahramanlar kendilerini, Alyssa'nın babasını bulmak için uzun bir serüvene çıkarken bulur. Bu karakterler, alışık olduğumuz hazine haritası peşinde koşan çocuklara hiç mi hiç benzememektedir.

Gençlik, bir nevi kendine güven savaşından ibarettir. Bunu doğru mu yapıyorum? Nasıl görünüyorum? Yeterince iyi miyim? Karşımızda beliren iki genç, sadece "umurumda değil" akımına kapılmış, hevesli ve yetişkin düşmanıdırlar. Çünkü hiç kimse onları anlamamaktadır. Sadece temiz hava almak isteyen öfkeli iki genç olmadıklarını izlerken anlıyabiliyoruz. 

Bütün gelecek beklentilerini ve hayallerini bir kenara bırakıp bölgelerinin dışını çıkıyorlar ve lanet olsun başlığı altında uzun bir koşuya başlıyorlar. Ya da sadece kaçıyorlar? Onlar, daha iyi ya da daha kötü olan yanımızı cesaretli bir şekilde dışarı çıkarmak isteyen iki genç... Biz olgun insanların, yaptıkları yanlış eylemlerin sonlarını görebildiği ve çokça merak ettiği bir çok şeye sahip bir hikaye.

Dışarısı beklediklerinden daha tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır.

Gençliğin o karanlık dünyası komik, sevimli, duygusal ve aşırı derecede trajediktir. İki yeni sevgili zihinlerinde kurdukları hayata başlamak için birlikte bilmedikleri bir dünyaya yelken açıyorlar. Hiçbir bilgi birikimleri olmadan... Ve bunun doğru bir karar olmadığını izlerken sizler de anlıyorsunuz. Hızlı ve kişisel bir tempoya sahip bir şeyler arıyorsanız bu tehlikeli macera, farklı ve ne sunduğunun farkında olan bir ruh haliyle ilerler. 

Çocukken alışık olduğumuz Ömer Seyfettin hikayelerinden farklı olarak, sevdiğimiz yerine sevmediğimiz bir şeyin içine çeker bizi. Yeni ve ilginç ev-dışı olayların sınırları zorlayan ve karakter üzerine odaklanan derinliği bariz şekilde dokunur. Farklı bir gençlik hikayesi... "Çok havalı başlayan ama çok rahatsız hissettiren" ve doğal olan bir şeye sahip olmak istiyorsanız o zaman bu dizi tam olarak sizin için. Kişisel olarak sonunun nasıl biteceğini merak ettiğim bir seri.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları