Küçük bir çiftlik evi ve kült hikayesi ile farklı karakterler eşliğinde yeni bir pop-korku.

Hikaye, bilindik korku türüne bağlılığını aşırı bir şekilde sergiliyor ve modern farklı dokunuşlarla bu seriyi az da olsa izlenebilir gerilim seviyesinde bizlere sunuyor. Çok iddialı görünüşüne rağmen albeniye, sürükleyiciliği tavan yapmış bir derinliğe sahip değildir. Hikayenin çok basite kaçmış olması ve hiçbir sürpriz sunmamasına rağmen kurgu olarak yüzlerce anlatısı olan bir ana hikaye ile başlar. Bu mini seride sorunlu bir aile yeni bir eve taşınırlar. Bu ev, bilindik bir şekilde karanlık bir geçmişe sahiptir ve içinde birilerinin ruhu olduğu düşünülmektedir. Zaman sadakatsiz bir koca ve yeni düşük yapmış bir kadın intihara meyilli kızları ile bu aile, bir nevi trajedi karmaşasının içinden kaçmak zorunda olan isterik bir ailedir. Her birinin acı ve öfke dolu geçmişlerini gerilerde bırakmak ve bu evi değiştirmek istemesi yeni bir başlangıç içindir.

'Yeni ev' yeni trajik hikayeler doğurur. Çevreleri korku ve çığlıklarla dolu iken güvende olmadıklarını hissederler ve dizi, bir tür izleyicisi olarak çoğumuzun çocukken izlediği ve etkisini hala devam ettiren "Elm Sokağı Kabusu, Halka ve Şeytan" tarzı korku türüne yeni bir hava katmış bu kült yapımların yanına bile yaklaşamamıştır.

Yeni çıkan birkaç diziye bakınca senaristlerin ciddi bir yaratıcılık sorunu yaşadıkları göze çarpmaktadır. Türün bu zamana kadar yapılmış tüm bilindik hikaye klişelerini tekrar tekrar pişirip önümüze koyması, gazetelerin ön sayfa haberlerinde gördüğümüz o can sıkıcı, ahlaki ve etik olmayan hikayeler ile  bağdaşıyor olmasıyla durmadan ırkçı, seri katillerle dolu, zombilerin ve üç harflilerin olduğu, aile içi şiddetin bol bol kullanıldığı bu yapım artık sıkmaya başlıyor diyebiliriz.

Dizi için sofistike bir korku olmuş diyebiliriz. Ürkütmeye dayalı bir gerilim tarzı sunan ve  can sıkıcı ilerleyişi ile ne zaman ürpereceğinizi kestirebildiğiniz pasiflikteki bu yapımın yavaş ilerleyen temposu, seriyi hiçbir şekilde izlenilir kılmıyor.

Dizi için olumlu bir şey söyleyecek olursak liseli ve üniversiteliler için bol bol yakışıklı ve güzel figür kullanılmış.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları