Bencil bir postacı ile münzevi bir oyuncakçı arasında kurulan beklenmedik dostluk, soğuk ve karanlık bir kasabaya ihtiyacı olan neşeyi getirir.

Tabii, çoğu yetişkin hikayenin nereye gittiğini biliyor ama yolculuk yine de keyifli.

Ho ho ho...

Bir efsanenin nasıl başladığını hiç merak ettiniz mi? Kuzey kutbu yakınlarında bir yerlerde bulunan yaşlı bir oyuncakçının, Noel'ini tüm iyi çocuklara hediye kutusu paketleyerek geçirdiğini. Şahsen bazı yetişkinlerin aklında Noel Baba ile ilgili birçok soru olduğuna eminim ancak en temel soru, bunu neden yaptığıdır.

Bir Netflix yapımı Klaus, Noel Baba'nın oyuncaklarını nasıl ve neden teslim etmeye başladığı hakkında genel bir hikayedir. Her ne kadar bu uzak bölge çok gizemli olsa da yapımcılar ve animatörler, hem eğlenceli hem de yaratıcı bir masal hazırladılar. Başlıca bileşenler şunlardır: işinden keyif almayan bir postacı, yas tutan bir oyuncakçı, ihmal edilmiş çocuklar ve eski bir kan davasıyla parçalanmış bir köy...

Hikaye, genç bir posta memurunun hayatına odaklanıyor. Bir semtin yeni postacısı olan genç Jesper, oyuncak kutularıyla dolu bir yerde tek başına yaşayan oyuncak imalatçısı Klaus ile tanışır. Klaus ile yeni bir anlaşma yapmak isteyen Jesper, yaşlı adamın oyuncaklarını bağışlamasını ister. Bu teklifi kabul eden Klaus, oyuncakların adreslere dağıtılması için Jesper ile birlikte yola çıkmaya karar verir.

Noel Baba'ya inanır mısın?

Klaus, Noel Baba gibi bir halk efsanesini hassas  ve geleneksel dokunuşlarla ele alır. Yarım yüzyıl önce tasarlanmış bir Disney yapım gibi eskiyi yeni tekniklerle birleştirerek mükemmel bir bütünlük ile bunu tamamlar. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları