Can, yaşlı babasının cenazesi için geldiği kasabada bir cinayete tanık olur. Can"ın oradaki varlığını umursamayan katil, sakince olay yerinden ayrılır.

Kendini depresyonda hisseden veya hissettiren bir film. 

Birbiriyle bağlantılığı bölümlere ayrılan bu taşra hikayesi, şüphe, cinayet ve çaresizlik içerir.  Merkez inde yatan öfke, yüzeye yansıyan ise aşağılanma duygusudur. Sonuç, Pirselimoğlu"nun yarattığı bu tuhaf karakter, en az film kadar tepkisi olmayan donuk suratlı ve ilgisiz bir adamdır.

Bir cinayet etrafında organize edilen Krr, insanlar arasında dolaşan kötü talihi simgelemek için çeşitli tuhaf karakterler arasında dolaşan bir genci kadraja alır.

Genç bir adam babasının cenazesi için şehirden uzaklaşır, daha sonra geri dönecekken bir cinayete tanık olur. Bunu ihbar etmek için  karakola gider. Buraya kadar her şey normal, bundan sonra sahne kasaba ve  kasabalılarındır. Terk edilmiş bu  küf kokan binaların misafirleri en az dış mekan kadar iç karartıcı ve mide bulandırıcıdır.

Performanslar otantik ve bazı durumlarda tavizsizdir.Kafkanın romanına benziyor, yada Dostoyevski ye ait bir şey gibi hissettiriyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları