Karadeniz'in bir dağ köyünde ailesiyle birlikte yaşayan Mehmet, bir yandan beslediği birkaç hayvanla günlük ihtiyaçlarını temin ederken, diğer yandan tutkuyla dağlarda maden rezervi aramaktadır.

Sanki Kırsal Trabzon, asırlardır değişmeyen bir zamana hapsolmuş gibi: oğullar babalarının umutsuzluğunu devam ettiriyor.

Haydar Şişman, faturalar için bir işte çalışması gereken hayvancı Mehmet rolünde. Diğer oyuncular gibi Haydar'da profesyonel bir oyuncu değil.

Film, Şimşir'li köyünde çekildi ve neo-gerçekçi filmden beklenebilecek pürüze sahip. Bununla birlikte film estetik manzarayı deniz, köy ve yaylaların ham görüntüleriyle sergiliyor. Belgesele yakın pastoral hayatın gerçekçi bir tasviri, aynı zamanda "paradoksal"ve"metafiziğinsınırlarına yaklaşan gizemli bir yolculuk.

Sisler içerisindeki Karadeniz'in bir dağ köyünde, külfetiyle birlikte yaşayan Mehmet, bir yandan geçimini birkaç büyükbaş hayvanla sağlamaya çalışırken, diğer yandan büyük bir tutkuyla dağlarda altın/maden rezervi aramaktadır.

Çabaları gitgide umutsuzluğa dönüşürken, aldığı yeni bir haber Mehmet'i Artvin'de gerçekleştirilecek Boğa güreşlerine sürükler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları