10 dalda Oscar adaylığı alan True Grit'in yönetmen koltuğunda Coen Kardeşler oturuyor. Başrollerinde ise Jeff Bridges, Hailee Steinfied ve Matt Damon yer alıyor.

Sadece 14 yaşında olmasına rağmen Hailee, en unutulmaz performanslardan birini sergiliyor.

Babasının öldürülmesinin arından genç Mattie Ross, katili Tom Chaney'i bulup adalete teslim etmek için yemin eder. Bu yüzden şehirdeki en kötü ödül avcısını işe alır.

Tek gözlü yaşlı kurt Marshall Rooster Cogburn sahalara geri dönüyor.

Tarih: 1871, Yer: Batı Arkansas. İç Savaş'tan yeni çıkmış Amerika'da babası, korkak Tom Chaney tarafından sırtından vurularak öldürülen ve adalet arayan 14 yaşındaki Mattie Ross'un hikayesidir. Kızılderili topraklarına izinsiz girmeden önce cebindeki parayı almak için babasını sırtından vurduğu söylenen Tom'un peşinden Arkansas/Forth Smith'e gider.

Katili cezalandırmak için ant içen Mattie Ross, ülkenin en acımasız askeri olarak bilinen sarhoş ve sorumsuz Rooster Cogburn'u, Tom Chaney'i yakalaması için kiralar. Yolda karşılarına çıkan Texas Ranger LeBoef de Chaney'i yakalayıp Texas'a getirmek istemektedir. 

Böylece bu üçlü kovalamacanın peşinde bir araya gelir. Her biri dediğim dedik, inatçı, kendi ahlaki değerlerinin izini süren bu ilginç ekip, öngörülemez bir hesaplaşmanın peşinde koşarken kendilerini birden bir efsanenin içine düşmüş olarak bulur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları