Bayan İnanılmaz dünyayı kurtarmak için uğraşırken Bay İnanılmaz, evde kalıp çocuklara bakmak zorundadır.

"Dünyanın en inanılmaz ailesi sonuna kadar esnetildiğinde ne olur?"

14 yıl gibi uzun bir aradan sonra kahraman Parr Ailesi, birçok açıdan orijinalini geride bırakan bir devam filmi ile geri dönüyor. Disney-Pixar'ın İnanılmaz Aile'si, Marvel sinematik evrenin çoğunda beklendiği heyecan verici süper kahramanlık filmleri ile hikayenin önemli, duygusal ve ailesel yönlerini dengeleme becerisinde üstünlük sağlar. Ancak pek çok aksiyon dolu gösteri sahnesi varken yazar/yönetmen Brad Bird, filmi önemli yapan hikayeyi değiştirmek için onlara pek güvenmiyor gibi duruyor.

Kahramanlar dünyasında, İnanılmaz Aile'nin sofralarına misafir olduğumuzda tuzu uzatmak Elastik Kadın için hiç zor olmasa gerek. Onlar, orijinal resme son veren ve aynı zamanda olağanüstü güçlü kötülere karşı yasayı tercih eden bir dünya ile ilgilenirler. Yönetmenin bir önceki hikayesinde sergilediği entelektüel ve psikolojik titizlik gerektiren balistik set parçaları, çok daha keskin ve karmaşık hale gelir; inanılmaz fikirlerle dolup taşar. Karakterler, kovalamaca sahneleri esnasında veya gece uykudan önce dişlerin fırçalandığı anlarda felsefi tartışmalara girer ve böylece ferahlatıcı ve gerçekçi "aile teması" görselleri elde eder. Bu beklentileri yerine getiren ve sürekli şüphe uyandıran nadir animasyon serilerinden birisidir.

Sene başından beri karşımıza çıkan animasyon-macera türündeki gibi tekil bir vizyona ve hedefe sahip filmlerin, sınırsız bir kapsam ve bütçe olanağı verildiğinde kolektif resminin ne olabileceğinin bir hatırlatıcısıdır. Yönetmen, bu filmin önemli birçok konuya mizahi ton ve hafif dokunuşlarla hitap etme yöntemini ve büyüleyici görüntüsünü, akıcı sanatsal bilgisiyle harekete geçirir.

Hikayenin ev dışında geçen bölümü, kahramanımız Elastik Kadın'ın canlı aksiyon filminde daha fazlasını görmeyi beklediğiniz bir şeye sahiptir. Bay İnanılmaz ise ateş toplarının etrafta uçuştuğu ev içi hikayede, sorunlu bir kızın agresif tutumları ve gözlerinden lazer çıkaran bir bebekle başa çıkmak zorundadır. Yıllardır süren kadın-erkek çatışmasını tekrar ele alma fikri, oldukça havalı ve bir o kadar eğlenceli duruyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları