Filmler çok fazla merak uyandırır, bir aktöre, yönetmene veya herhangi bir türe takıntılı olan hayranlar için nereden başlayacağını bilmek zordur.Bazen yapmanız gereken en doğru şey sizi yeni bir maceraya itecek tavsiyelerdir.

İlk macera: Erdem'in kaplumbağa kadar "ağır" ilerleyen filmografisidir.

7: Kosmos / 20009

7: Kosmos / 20009

Herkesin başına herşey aynı şekilde gelir.

Kosmos mucizeler yaratan bir hırsızdır.  Dağlardan, taşlardan, ağlayarak ve sanki birilerinden kaçar gibi gelir bu zaman dışı sınır şehrine.Kasabaya girer girmez boğulan bir çocuk kurtarır ve mucizeler yaratan insan olarak kabul edilir.

6: Şarkı Söyleyen Kadınlar / 2013

6: Şarkı Söyleyen Kadınlar / 2013

İnsan iki kişi olmalı, en azından iki kişi.

Orta yaşlarındaki Mesut'un garip evi avladığı ve doldurduğu hayvan başları ile doludur. Tüm ömrünü bu hobiye vermiş gibidir. Mesut bir gün kendisine yardımcı olması için eve bir hizmetçi getirir. 

5: Hayat Var / 2008

5: Hayat Var / 2008

Sessizlik en güçlü çığlıktır.

Hayat, babası ve yatalak dedesi ile birlikte nefes kesici güzellikteki İstanbul boğazına açılan bir dere ağzına kurulmuş, derme çatma ahşap bir evde yaşamaktadır. Boğaz güzel olduğu kadar da karanlık ve tehlikelidir.

4: Beş Vakit / 2006

4: Beş Vakit / 2006

Erkekler böyledir. Oğlancıkken iyi olurlar.

Sırtını yüksek kayalıklara dayamış, yüzünü yüce bir denize dönmüş, etekleri zeytinliklerle süslü fakir bir köy. Köyün sakinleri sert bir coğrafyayla başa çıkmak için uğraş veren sıradan insanlardır.Zaman her gün ezan sesiyle birlikte beş ayrı vakte bölünür.

3: A Ay / 1988

3: A Ay / 1988

Çocukların duası kabul olurmuş.

On iki yaşlarında olan Yekta geleneklerinden ve aile köşkünden kopamayan halası ile yaşamaktadır Ada'da yaşayan ve İngilizce hocası olan diğer halası Yekta'yı  kopuk ve asosyal hayattan kurtarmak için yanına almak ister.

2: Korkuyorum Anne / 2006

2: Korkuyorum Anne / 2006

Doğru davranarak kadınları değil, tüm insanları etkileyebilirsin.

Ali, geçirdiği bir trajik kaza sonucu hafızasını kaybeder. Çevresindeki herkes, kendilerini Ali'nin kafa karışıklığı ile gelen bir karmaşanın içinde bulur. Elden ele dolaşan, sahibini arayan değerli bir yüzük uzak bir hırsılık hikayesi ve yalan bir polis soruşturması da işin içine girer.

1: Kaç Para Kaç / 1999

1: Kaç Para Kaç / 1999

Para her yarayı kapatır.

Bir gömlekçi dükkanı işleten, kendi halinde sıradan, monoton bir hayat süren Selim ve karısı Ayla'nın hayatına büyük bir para girer.Para; evlenmiş, boşanmış, bodrum katında annesiyle yaşayan gündüzleri vitrin gezen ve dış dünyayla tek ilişkisi televizyon olan Nihali'de etkiler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları