Bruce Banner'ın lideri olduğu çok gizli bir proje, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen kimi dahi öğrencilerin katkılarıyla son demlerine ulaşmıştır. Projeyi test etmek amacıyla yapılan deneyde bir kaza meydana gelir.

2020 dikkate alındığında Hulk gibi bizler de elimize geçen her nesneyi parçalamak istiyoruz.

Hulk parçalar!

Yeşil renk, Hulk evreninde öfke anlamına gelir. Her sinirlendiğinde yeşil bir canavara dönüşen Bruce Banner, önüne çıkan her objeyi kızgın bir çocuk gibi etrafa dağıtır. Onun bu öfkesini kontrol edebilen tek kişi ise kız arkadaşı Betty'dir.

Bruce Banner'ın lideri olduğu bir proje, ülkenin çeşitli yerlerinden getirilen kimi dahi öğrencilerin de katkılarıyla son demlerine ulaşmıştır. Projeyi test etmek amacıyla yapılan deneyde büyük bir patlama meydana gelir ve Bruce, yüksek miktarda radyasyona maruz kalır. Gama ışınları nedeniyle mutasyon geçiren Bruce Banner, artık ne zaman sinirlense yeşil ve dev bir yaratığa dönüşmektedir.

Bilinen çizgi roman kökenlerinin aksine Ang Lee, dev karaktere kişisel bir yorum katar. Stan Lee'nin Hulk'u daha çok melankoli hakkındadır. Öfke probleminin asıl sebebi, onu meta-insan yapmak için tehlikeli bir deneye tabi tutan hırslı ve kişiliksiz bir bilim adamı olan babasıdır. 

Bir çocuk babasının günahları için bedel ödemeli mi? Bilim burada suçlu mu? Bilimin uyduğu ahlaki Kurallar var mı? Ang Lee bu soruları Hulk'ta gündeme getiriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları