Fotoğrafta gördüğü güzel bir kadını takıntı haline getiren bir gardiyanın hikayesi. Zakir, bir cezaevinde mektup okuma komisyonunda çalışmaktadır.

Diğer insanların hayatlarına dair saplantılı dürtülerimize dikkat çeker.

Kahramanımız Zakir, görevinde yenidir ve tüm günü mahkumlara gelen mektupları tek tek okuyarak geçmektedir. Diğer gardiyanlardan farklı olarak, mahkumlarla çok az iletişim kurar. Onun tek ilgi odağı, iş çıkışı kalan dar zamanlarda kısa öyküler yazmaktır. Öyleyse, yeni karşılaştığı bir mektubun onu cezbetmesine pek şaşmamalı.

Yeni mektupta mahkumlardan birinin eşi, kaynanasının evden gitmesini istediği yazıyor. Zakir, başka bir mektupta isebu gizemli kadının gönderdiği fotoğrafı çalar ve onunla ilgili kısa hikayesini yazmaya başlar. 

Mesai bitiminde Zakir, Selma"yı takip etmeye başlar. Onu hayranlıkla gözlemler, bir röntgenci olarak avından aynı derece de etkilenir. Zakir giderek Cezaevi / Toplum kurallarına uymamaya başlar ve kendini sosyal hayattan sınırlar. Varsa yoksa Selma"dır. Artık kendi "arzuları ve tutkuları" tarafından kontrol edilen üniformalı bir kuklaya dönüşür.

O kadın evli!

Serhat Karaaslan"ın yazıp yönettiği "Görülmüştür" filminin yapımcılığını, Serkan Çakarer ve Undine Filter birlikte üstleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları