Kocası Zafer'i arayan Fatma, tek başına kalınca temizliğe gitmeye başlar.Fatma, eşinin izini bulmak için çaldığı son kapıda karanlık bir dünyaya adım atar.

Fatma, metro'da gördüğüm hiçbir temizlikçi kadına benzemiyor.

Erkeğe şiddet...

Bir taciz ile karşılaştığınızda size verilecek garanti tavsiyelerden biri "muhatab olmamandır". Sorunlu insanlara zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamayın. Hemen 155'i arayın. Bu beklenmedik fırtına geçene kadar en yakın kişiden yardım istemek daha iyidir. Ancak bir erkeğin yönettiği gerilim Fatma'da kahramanımız başka erkeklerden kaçmak yerine bulundukları yerde onlarla yüzleşerek bu gerilimi istenilen seviyeye tırmandırıyor.

Ardından fiziksel şiddet kullanarak bu mücadeleyi daha sert hale getiriyor.Yönetmen Özgür Önürme birçok feministin hedef aldığı erkek cinsinin bir üyesidir.İster sıradan ister politik konulara değinsin o da giderek kötüleşmekte olan #Metoo hareketinde farkındalık yaratmak istiyor.

Temizlik Malzemen var mı?

Fatma Yılmaz, 35 yaşında bir temizlikçidir. Eşi Zafer"in hapse girmesiyle birlikte ortada kalır. Hayata Karşı tek başına kalan Fatma'nın en büyük kozu ise hiç kimse tarafından fark edilmemektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları