Üniversitede tarih profesörlüğü yapan John, bir gün hiçbir gerekçe göstermeden görevinden istifa eder. Bunun üzerine iş arkadaşları hem bu ani istifanın nedenini öğrenmek hem de John’a veda etmek için evine sürpriz bir ziyaret yaparlar.

Teoloji, Biyoloji, Felsefe ve akıl oyunlarının eşsiz bir karışımı.

İnanç ve tutkunun bilimle imtihanı.

Peki, ya Prof. John Oldman'ın sorusunun bir cevabı yoksa? Sonuçta hayatına devam etmeden önce meslektaşlarına açıklamak istediği bir sırrı var. John 14.000 yaşında ve ölümsüz olduğunu iddia ediyor. 

Düşük bütçeli ve tek bir mekanda çekilmiş olan The Man from Earth, seyircisini de tüm hikaye  boyunca düşünmeye ve sorgulamaya itiyor. Herhangi bir özel efekte ihtiyaç duymayan, farklı bir bilim kurgu.

Gerçekten 14.000 yaşında mı? Gerçek bir mağara adamı mı yoksa uzaylı mı? Gerçekten Buda ile tanıştı mı? Gerçekten İsa olarak tanınan bir Mesih mi?

Meslektaşlarının meraklı soruları üzerine gizemini korumaktan vazgeçen John, neden böyle bir şey söylediğini açıklar. Yaklaşık 14.000 yıldan beri yaşayan ve yaşlanmayan bir ölümsüzdür. Ortaya attığı bu iddia, arkadaşları tarafından sorgulanacak ve hepsi John'un kafayı sıyırmış veya kendilerini sınıyor olduğu ya da en kötüsü doğruyu söylediği ihtimalleri arasında gidip gelecektir.

Hedef doğru, yol yanlış.

Bir şişe viski ile şömine başında bir tartışma başlar. Sorular soruları doğurur. İnanılmaz gibi görünen bir öykü... John'un sorulara verdiği tutarlı cevaplar ile gerçeğe adım adım yaklaşılır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları