Dört beceriksiz intihar bombacısı Omar, Waj, Barry ve Faical yanlışlıkla kendilerini patlatma mak adına iyi bir eğitim almaya karar verir.

Terör, modern hayatın bir gerçeğidir.

Four  Lions, başta  Yahudiler ve Kafirler olmak üzere  Londra'da çok sayıda insanı  havaya uçurmak isteyen bir grup cihatçı hakkında bir kara komedi.

Ekibin en yaşlısı Barry, daha önce Dünya Ticaret Merkezi şeklinde bir pasta yapıp birkilise kapısının önüne bırakmış grubun en becerikli kişisi. Kadın taklidi yapabilen Faical, kargaları intihar bombacısı olarak yetiştirmeyi kafasına koymuş grubun en kararlı kişisidir. Omar ise çocuğuna Aslan Kral hikayesini bir cihatçı masalı olarak anlatan grubun tekmantıklı kişisidir Gerçi o bile silah dolu çantayı metroda unutabilecek kadar dikkatsiz.

Bir tür bombalı eylem hazırlığı için Faical ve Omar, eğitim alma umuduyla Orta doğu'ya gider. Ancak sürekli işleri batırdıkları için Londra'ya geri gönderilirler. 

Filmde alay edilen sadece radikaller değil, keskin nişancılardan hükumet çalışanlarına kadar herkes aynı dozda eleştiri alır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları