The Shining filminin devamındaki olayları konu alan bu filmde, genç Danny Torrence kendisiyle benzer güçlere sahip bir kızla tanışır.

Küçük Danny büyümüş.

Peki onca sene içinde küçük Danny'e ne oldu? Cinnet'te tanıştığımız, extra psişik yeteneklere sahip olan çocuktan bahsediyoruz. Babasının deliliğinden ve Overlook Otel'in gizemli doğasından kurtulduktan sonra, Danny normal bir yaşam sürebildi mi?

Bu soru, Stephen King'i 2013 tarihli romanı 'Doktor Uyku'ya ilham verecek kadar meşgul  etti. Bu kitabın film versiyonu, Cinnet'in doğrudan devamı olacak şekilde yeniden tasarlandı. Ancak yazarının değil, Stanley Kubrick'in 1980 yapımı Cinnet filminin bir devamı olarak.

Kubrick'in şaheserinin görünümü, sesi ve birçok karakteri Doktor Uyku'da yeniden yaratıldı. Bu tuhaf bir film deneyimi, izlemeseniz bile ister istemez bir merak uyandırıyor. Bir Kubrick hayranıysanız eğer, bu şeyi izlememeniz özellikle bende bir merak duygusu uyandıracaktır.

Bazı yerler insanlar gibidir. Bazıları parlar, bazıları parlamaz.

Çocukluğunda başından geçenlerin karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında onu ayakta tutacak bir destek grubuyla tanışır ve 'Parlama' gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebileceği bir bakım evi işine girer.

Bu arada Amerika'nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışı içerisinde dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip genç bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun sadece yetenekli olanları hedef aldığını fark eder.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları