İnsanlık nükleer savaşın sonunda yer küre üzerindeki hakimiyetini tamamen kaybetmiştir. Şehirler yıkılmış, hayatta kalan çok sayıdaki insan yer altındaki gizli mağaralarda yaşamaya başlamıştır.

Son yüzyılın sizce en iyi bilim-kurgu filmi ya da kıyamet filmi hangisidir?

Stanley Kubrick yapımı 2001: Uzay Macerası mı? Veya ütopya şaheseri olarak kabul edilen Ridley Scott imzalı Bıçak Sırtı mı? Veya bir zaman yolcusunun anlatıldığı James Cameron'un Terminatör'ü mü? Ya da Terry Gilliam'ın özellikle 'ilham aldım' dediği 12 Maymun mu? Bu filmlerden herhangi biri liste için zorluk çıkarabilir.

Ama nedense tamamı el kamerasıyla çekilen ve binlerce fotoğraf karesinden oluşan, 29 dakikalık uzunluğa sahip Fransız kısa filmi La Jetee, üst tarafta sıraladığımız filmlerin ilham kaynağıdır.

İnsanlık III. Dünya Savaşı'na tanık olmuştur. Nükleer silahlarla yapılan bu savaş dünyadaki hayatı felakete sürüklemiş, geride kalan bir grup insanı da yeraltında yaşamaya itmiştir. Savaşın kalıntılarının doğurabileceği hasarlardan korunmak için yeraltına sığınan insanlar, burada yaptıkları Araştırmalarda vahşi savaşın öncesindeki zamana dönmeye çalışmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları