Bu sulu komedi klasiğinde bahtsız polis memuru Frank Dreblin, Kraliçe II. Eliizabeth'e yönelik bir suikast girişimini durdurmaya çalışırken sorun çözmekten ziyade daha büyük sorunlar yaratıyor.

Absürd güldürü sanatı, Chaplin, Sellers ve Nielsen gibi isimler olmasaydı bu kadar etkili bir kitleye sahip olamazdı.

Bir yardıma ihtiyaç duyduğunudza genelde polise ulaşabilmek için nereye gidersiniz?

Tabii ki bir Nargile Cafe'ye değil.

Alışık olduğumuz katı polis imajından farklı olarak Dedektif Frank Dreblin, aslında nerede olması ve ne yapması gerektiğinin farkında olmayan başarılı bir polis memurudur.

Yine de profesyonel bir suçluyu -Frank'in dikkatini çekmese dahi- yakalayabilme potansiyeline sahip bir polistir.

1988'de gösterime giren The Naked Gun'da efsanevi komedyen Leslie Nielsen, rol aldığı ZAZ ekibi tarafından bir Tv komedisi olarak hazırlanan 'Polis Ekibi' adlı bir parodinin çok tutan karakteri Frank Dreblin rolünü canlandırıyor.

Önde gelen ve tehlikeli bir grup dünya lideri, Amerika Birleşik Devletleri'nin dünyadaki etkinliğini yok etmek için bir araya toplanır. Bu odada bulunan liderlerin bazılarını siz de tanıyacaksınız. Aralarında Muammer Gaddafi, Yaser Arafat, Ayetullah Humeyni İdil Amin ve Mikail Gorbaçovun da bulunduğu güçlü bir kadro. Bu toplantı iyi ya da kötü tarihin önemli parçalarını bir araya toplayarak dünyanın en önemli komedisini yaratmayı başarıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları