Brian'ın Hayatı'nda, günümüzden iki bin yıl önce, üç bilge bir haneye girip kralları için şükür duası edeceklerdir. Yanlış haneye giren adamlar burada yeni kundaklanmış bir bebek bulurlar. Bebeği kutsal sayan adamlar ona İsa ismini verirler.

Hedef: İsa'nın barış ve sevgi mesajlarını alıp onları savaş için kullanan din tüccarlarıdır.

O, mesih değil. Sadece yaramaz bir çocuk!

Romancı Mark Twain "Hiçbir Tanrı ve hiçbir din kendini mizahçıların elinden kurtaramaz," der ve "Beni oldukça rahatsız eden İncil'in anlayamadığım kısımları değil, anladığım kısımları," diyerek bu kısa sohbeti sonlandırır.

Anlaşılan uzun yıllar boyunca kiliseye gitmeyi erteleyen Satirist Mark Twain, onlarca yıl süren epik destanlar izlemekten sıkılmış Monty Python grubuna Life of Brian çekmeleri için ilham veriyor.

Monty Python olarak tanınan İngiliz komedi grubu, birlikte çalıştıkları 14 yıl boyunca bir Tv dizisi, bir dünya turnesi, bir sezonluk talk show, birçok müzik albümü, birkaç kitap/dergi/öykü ve toplamda da dört adet film olmak üzere sayısız esere imza attılar. Brian'ın Hayatı kariyerlerinin en başarılı ürünlerinden biridir.

M.S. 33 yılında Nasiriye'de geçen bir İncil parodisidir. Hz. İsa ile aynı gece de dünyaya gelen Brian Cohen'in hikayesini anlatır. Brian, İsrail'i Roma'lıların elinden kurtarmak için mücadele eden bir direniş grubu olan Nasiriye Kurtuluş Cephesi'ne üye olur. Hikaye ilerlerken partinin başka bir üyesi olan güzel Judith'e aşık olur ve en sonunda Nasiriyeliler için beklenen fedakarlığı yapar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları