Müzik yeteneklerini yeni yeni keşfeden birkaç genç, müzik okuluna katılma hakkı elde ederler.

"Müzik, hissin uğultusudur."

"Büyük Şans" adı altında grubun, kariyerleri boyunca çok büyük bir küresel başarı yakaladığı ve en çok Vip bilet satışını gerçekleştiren gruplardan biri olduğu düşünüldüğünde küçük bir detay göze çarpıyor. Hiçbir radyo yayını desteği almadan ve reklam broşürleri dağıtmadan, kendi mantıkları doğrultusunda kaderlerini şekillendirmek için yaptıkları ve planladıkları şey tutmuştur sadece.

Grubun oluşumu, Nickelodeon kanalının "Büyük Şans"ın nasıl bir araya geldiğini anlatması ve aktarması ile başlar. Tv'den de bu sıralar çokça alışık olduğumuz üzere genç müzik grubu, müzik seçmelerine katılır. Bununla birlikte "Big Time Rush" grubunun doğumu her türlü organiktir. Doğal bir üretime sahip olmaları, mükemmel ve ustalıkla hazırlanmış olmadıkları anlamına gelmez.

Nickelodeon'un yaratmış olduğu popüler birçok serinin sezon finalinden sonra geniş bir alan yakalamış olan Big Time Rush grubunun, daha çok turneye gidişine ve sanal ağ izleyicisine sahip boş bir alanda yavaş ve emin adımlarla volta atışlarına şahit olduk.

"Şans mı? Yetenek mi"

Grubun hayranları ve izleyicileri olarak birkaç şeyi merak ediyorsanız eğer, 2009 yılının ortalarında grup "Boyhand" adı altında bir araya geldiğinde Nickelodeon'un bu yeni Tv dizisi, 3,5 milyon seyirciye ulaşacağını ve dünya genelinde 4,1 milyar single satacağını kendisi dahi hayal edemiyordu. Yetenekli bir müzik grubundan çok genç kızların hayranları olabileceği türden bir dış görünüşe sahip olan ve amatör olarak bodrum grubu hayalleri kuran "Maslow, Carlos Pena, Kendall Schmidt ve Logan Handerson" hokey oyuncusu olabilme dışında başka bir alan olan pop yıldızlığına dönüşlerini başarıyla tamamlayarak en sevilen gruplar arasına girmeyi başardılar. Ve bunda Ali Taran, Hülya Avşar veya Acun Ilıcalı'nın hiçbir katkısı olmadan.

"Müzik, insanIığın ortak diIidir."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları