'Varış' filminin yönetmeni Villeneuve, derinlere inmesi vakit alan az sayıdaki bilimkurgusu ile androidlerin varoluş endişelerini 30 yıl sonra tekrar sorguladı.

The Godfather: Part II'den sonraki en iyi devam filmi olabilir.

Tüm zamanların en yaratıcı ve kafa karıştıran filmi Blade Runner büyük keyif veriyor. 21. yüzyıldan kalma bir pinokyo hikayesini anlatan ve gerçekçi bir çocuk olmayı umut eden bir film. Bugünden 32 yıl sonra dünyadaki hayatla ilgili tek iyi haber, insanların hala Frank Sinatra dinlemesidir.

Geleceğin dünyasına yerleştirilmiş bir kara film. 

Hikaye 2049 yılının Los Angeles'ında başlar ama bu şehir tamamen bir çöplüktür. Biraz Asya biraz Avrupa, biraz gelecek biraz geçmiş arasında ortada kalmış bir yer. Kimsenin planladığı gelecek bu değil. Yüksek binalar, uçan arabalar, android / replica / cyborglar. Yine de geri kalmışlığa, cehalete ve açgözlülüğe yani insanın doğasına etki etmiş görünmüyor. 

Kentin deniz seviyesinden yüksek hava kalitesi daha da kötü ve kontrol edilemeyen çevre temizliği ve atıklar, yeni Los Angeles'ta bir çöplük olarak karşımıza çıkıyor. Rick Deckard'ı en son 30 yıl önce görmüştük.

Bir ödül avcısı olarak.

Rick Deckard karakterinin, kendisinden sonra gelen kahramanların ve antikahramanların üzerindeki Etkilerini 80'lerden günümüze kadar birçok filmde görmek mümkün. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları