Tony ve Maria arasındaki yasak aşk ve farklı etnik kökenlere sahip iki sokak çetesi, Jets ve Köpekbalıkları'nın rekabetine tanıklık ediyoruz.

Klasik hikayeye yeni bir renk katıyor.

Spielberg, 71"de başlayan sinema kariyerine düşük bütçeli ilk filmi Düello"dan bu yana 30"dan fazla film sığdırdı. O yıldan beri, gerilimden bilim-kurgu'ya, aksiyondan maceraya, savaş ve tarihi anlatıya kadar sağlam kariyeri boyunca farklı türlere daldı.  Ancak hiç ele almadığı türlerden biri müzikaldi ve şimdi filmografisine bir tane ekliyor. 

Spielberg ilk müzikalinde nasıl performans göstereceği tambir muamma olsa da zaten harika olarak kabul edilen filmi yeniden yapmakla fazla risk almıyor. 

Spielberg'in modern versiyonu, 50'lerin New York Kentinde geçen ilk uzun metraj versiyonuyla aşağı yukarı aynı görünüyor. Jetler ve Köpekbalıkları adındaki iki sokak çetesinin rekabeti hikayenin merkezini oluşturuyor.Bu rekabetin ortasında yeni hapisten çıkan vebir mağazada yeni işe başlayan eski bir Jets üyesi Tony var.

Tonight...

Bir gece, Tony katıldığı davette rakip çete lideri Bernardo"nun kız kardeşi Maria"ya aşık olur. Ancak Bu tanışma gerginliği daha da tırmandırır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları