Hikaye Na'vi adlı yok olmak üzere olan bir türün yaşadığı Pandora adlı gezegende geçiyor. Yzb. Jake Sully, kendilerine özgü dili ve kültürü olan Na'vi halkının arasına gönderilir.

"Avatar" çok ama çok maliyetli bir proje...

Burası bizim ülkemiz.

Büyük mavi uzaylılar, dev savaş makineleri ve Jurassic park benzeri vahşi bir orman... Avatar 2009 yılında piyasaya giriş yaptığında tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı.

Özel efektler ve 3 boyutlu mühendislik ile Avatar, görsel olarak büyüleyici teknik detaylandırmalar ile normal insanları bile hayretlere düşürüyor ve birçok sinemasever için bu modern stil oldukça yeterlidir.

Yarı felçli donanma subayı Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na'vi adında nesli tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Sully, kendilerine özgü lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ana ile de bütünleşir.

Askeri bir şirket ise söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program geliştirmiştir. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na'vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora'ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan botanist Grace Augustine ve Jake Sully için artık başka bir hayat var olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları