Doug ve Rick, yaşadıkları zor hayata karşı bambaşka tepkiler veren birbirine zıt iki kardeştir Futbolcu olan Rick, iyi bir okuldan burs kapmayı bekliyor. Doug ise alkol, suç ve şiddetin hayatında olmasından memnun.

LA gettosundaki siyahi yaşamın, gösterişsiz bir versiyonu.

Boyz Nthe Hood, herhangi bir ulusal gazetenin üçüncü sayfa haberine benzer. Etrafı beyaz tebeşirle çizilmiş siyahi cesetler hakkında birdram, dördüncü sayfaya geçene kadar sizi etkileyecek, sarsacak hayretler içinde bırakacak ve sonunda ise tüm olanları unutacaksınız.

Filmin başlangıcında, ekrana yansıyan soğuk yazı her şeyi genel olarak özetler.Her 20 Afro/Amerika lı erkekten en az biri "cinayete"kurban gidecek ve bunların çoğunda katil başka bir siyahi olacak. 23 yaşındaki John Singleton, bu büyüme hikayesinde, istatiksel gerçekleri ele alıyor.

On yaşındaki Tre Stanley ve arkadaşları Dough ve Ricky, Los Angeles"ın arka sokaklarındaki siyahi ölüm lerin sayısını zaten biliyor, yaşamlarını uyuşturucunun ve şiddetin hüküm sürdüğü mahallelerde, hayatta kalmaya çalışarak geçiren bu üçlünün her seçimi, hayatta kalma vaziyetlerine direkt etki edecek.

Kardeş takım...

Bu film sorumluluk, erkeklik, dostluk, umut ve toplum dışı davranış hakkında verdiği ince mesajlarla Bugün bile eğitici ve öğretici kalmayı başarıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları