Celal, karısı ve çocuklarıyla mutsuz bir aile hayatı sürmektedir. Abisi Cemal'le birlikte ortak oldukları elektrik dükkanında işler pek parlak değildir.

Dünyada iki türlü insan vardır: İyiler ve Kötüler. Kötü senin elini sıktığında kafasında kırk türlü plan yapar. Ama iyiler öyle değildir. İyiler, iyi insanlardır.

Taylan Brothers...

Vavien, orta sınıf bir ailenin sorunları etrafında hareket eder. Filmin henüz ilk sahnesinde, Celal ve Sevil'in hayatında bazı şeylerin yolunda gitmediği kolayca anlaşılır. Aslında bir huzursuzluk var, evlenmelerinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen birbirlerine güvenmiyorlar gibi ve bu da Celal'in karısından kurtulması için plan yapması gerektiği anlamına geliyor. Yaptığı plan başarıyla sonuçlanır ancak karısı ölmek yerine eve döndüğünde her şey altüst olur.

Celal abisi Cemal ile bir elektrikçi dükkanı işletmektedir. Evinde aradığı huzuru bir türlü bulamayan, oğlu ile karısına sürekli ters davranan Celal'in en büyük eğlencesi, bir pavyon sanatçısı olan Sibel'i dinlemektir. Celal'in eşi Sevil ise hayattan çok fazla bir beklentisi olmayan, şehrin vekillerinden birine arada yemek yapan ve Almanya'da ikamet eden ailesinin kendisine her ay gönderdiği parayı gizlice biriktiren küçük yurdum insanıdır.

Zihin vavien gibidir, bir açılır bir kapanır.

Vavien metaforu, tam olarak şudur: Farklı yerlerdeki iki ayrı anahtar tek bir ışık düzeneğini çalıştırır. Sistemin başarılı olması iki anahtarın çalışmasına bağlıdır. Teki çalışmadığı zaman düzenek başarısız olur, yani mutsuzluk ortaya çıkar. Hikayenin sonunda Sevil, "Sadece seni istiyorum," diyerek bütün parasını Celil'e verir. Celil mutluluğunu Sevil'e yansıtır ve Sevil de mutlu olur. Celil parayı, Sevil Celil'i alır ve herkes istediğini aldığında geriye kalan şeyler önemsiz hale gelir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları