Bir yıldırım çarpması sonrası Barry Allen kazanmış olduğu yeni süper ışık hızını, şehrini kötülere karşı korumak için kullanır.

"Kahramanlık, ruhun bedene karşı kazandığı bir zaferdir."

Belli bir jenerasyonun üst sıralarda tutmuş olduğu ve birkaç yıldır karşımıza çıkan süper kahraman şovlarının en iyisi olma özelliğine sahip olan bir sunum niteliği taşımaktadır.

Görsel anlamda renklerin ve estetiğin canlı olarak ön planda tutulduğu ve hızına yetişemediğimiz bir görsel anlatıya sahip bu mini dizi, şablonu ve iyi hikaye çizgisiyle mükemmel derecede dikkatleri kendi üzerine çekmeyi başarır. Barry Allen'ın şimşek hızına ulaşması ve güçlerini yeni yeni keşfetmesi, kontrol altına alma süreciyle başlar. Daha sonrasında bu kontrolsüz hızı nasıl kullanacağına ve nasıl kontrol etmesi gerektiğine dair küçük bir keşfe çıkar.

Süper kahraman odaklı tüm çalışmalarda öne çıkan özveriye ve çabaya sahip oluşudur. Çaba olmadan kahramanlık ruhunu yakalaması ve sevenlerine geçmesi çok zor gibi görünmektedir. Barry, çabası dışında naif oluşuyla da en azından benim dikkatimi çekmiş bir süper insan profili sunar. Hatası olmayan olaylara yaklaşımı bile onu tanımlar. Kurduğu iletişimde alttan alan tavırları ile özür dileme erdemine sahip çok görgülü ve iyi yetiştirilmiş bir genç imajı çizer. Minibüste yaşlılara yer veren biri ne kadar kötü olabilir ki? 

Barry, kişisel kahramanlık duruşundaki mütevazilik yüzünden pek bir ihtişamlı durmasa da sunduğu insani tavır, sufi yaklaşımı ve insanları korumak için hayatını riske atmaya hazır tavırları ile mükemmel kahramandan önce mükemmel "adam" vizyonuna sahip biridir Barry.

Süper kahramanlar ütopik ideallerle alakalıdır; bunun içine bir de dram girince daha olgun ve derin bir süper kahraman karşımıza çıkıyor. Barry Allen da bunlardan birisidir. Annesini öldüren ve babasının kaybolmasına sebep olan, bir tür enerji sarmalı haline bürünen, gizemli kırmızı ve sarı rengine sahip bir şimşeğin tesiri ile çocukluğunda yaşamış olduğu bir travmaya sahip, depresif bir süper kahraman.

Makul durumda mutlu ve standart bir hayata sahip, merkez istihbarat polis departmanına bağlı bir laboratuvar personelidir. Devasa bir parçacık hızlandırıcı kazasının ardından Barry'nin çalıştığı laboratuvarda aniden oluşan yıldırımın çarpması sonrası kendisinde tuhaf değişiklikler meydana gelir. Dokuz ay gibi bir süre zarfında girdiği komadan daha güçlü bir şekilde çıkan Barry, yeni arkadaşları ile insanüstü bir hızla hareket etme yeteneğine sahip bir kişidir artık. Onun yaşamış olduğu bu akıl almaz olaydan sonra birçok kişinin daha bu enerjiye maruz kaldığını ve kazandıkları bu güçler ile kötülük peşinde koştuğunu görmekteyiz. Bir kahraman duruşu sergilemek ve fark yaratmak isteyen Barry, hayatını kötülükle mücadele ederek bu tür tehditleri bertaraf etmek için harcar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları