Batman, Teğmen Gordon ve bölge Savcısı Harvey Dent, tüyler ürperten makyajıyla Gotham şehrine korku salan suç dehası Joker'e karşı birlikte mücadele verir.

İyi ile kötü arasındaki bağ filmin felsefi çekirdeğini oluşturuyor.

Gotham, anarşi ve şiddet dünyasının merkezi haline geldi. Kaosun tam ortasında  Batman, Joker adında yeni bir psikopat ile tanışır. Henüz ilk kavgalarında palyaço makyajlı bu adam, "Seni öldürmek istemiyorum, sen beni tamamlıyorsun" der. Bu cümleler iyi ile kötü arasındaki gizli bağı da ortaya çıkarır. 

Joker, Gotham sokaklarına hakim olabilmek için ilk iş Federal Bank'ı soyar. Polis merkezine sızar ve suç lordlarını ifşa eder. Huzur için tek umut yeni atanan bölge savcısı Harvey Dent'tir. diğer bir umut ışığı ise Polis memuru Teğmen Jim Gordon'dur.

Nolan, çizgi roman hikayelerinin dışında toplumsal yozlaşma üzerine bir hikaye kaleme aldı. Joker Harvey Dent ve Bruce Wayne üçü'de karanlığın ortasına iniş yapar ve içlerinden sadece biri masumiyetini korumayı başarır.Batman ve Joker karşı karşıya geldiklerine yapılan zor seçimi takdir etmemek imkansızdır. 

Harvey Dent'in de ifade ettiği gibi 'Ya bir kahraman olarak ölürsün ya da kötü adam olacağın o güne kadar uzun yaşarsın.'


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları