Aksiyon filmlerinin yaşayan en büyük ustalarından biri olan John Woo'nun, ABD'ye transfer olmadan önce çektiği son Hong Kong yapımı filmidir.

Woo... Bir kez daha neden modern-aksiyon türünün tartışmasız lideri olduğunu kanıtlıyor.

Yaptıkların seni takip eder.

Başıboş mermilerin etrafta uçuştuğu ve adrenalin seviyesinin bir an bile düşmediği Hong Kong'un arka sokaklarında başıboş dolaşan Woo filmi 'Sert Polis', içeride ve dışarıda piyasa yapmış dev silah kaçakçılarını durdurmaya çalışan acımasız bir polis masalıdır.

Bebeklerle dolu bir devlet hastanesinde başlayan büyük düellodan sonra anlıyoruz ki silah sesleri bir an olsun durmayacak.

Dünyanın ilgisini yönetmenin başyapıtı olarak kabul gören 'Katil' kadar çekmemiş olsa da en az onun kadar etkileyici bir film. Temposu düşmeyen ve şiddetinden taviz vermeyen film, patlayıcı aksiyon sahneleri ve yavaş çekim silahlı çatışmaları ile insanı dehşete düşürürken bile neredeyse baleyi andırmaktadır. Filmin önemli kısmı, silahlar patlarken el kamerasının polisleri bir hastane koğuşundan asansörle başka bir kata doğru tek bir planda takip ettiği aksiyon sahnesidir. O gün bugündür, Woo'nun aksiyon tarzı yaygın biçimde taklit edilmektedir.

Kimse bir polisten daha fazla boka batmış olamaz.

Dedektif Yuen, hayatını Hong Kong'da sürdüren ve işinde oldukça iyi bir polistir. En yakın dostu olan ortağını ise silah kaçakçıları ile yapılan bir çatışma esnasında yitirmiştir. Yuen bu haydutları bulup arkadaşının intikamını almak için ant içmiştir. Hedefine ulaşması için Tony isimli gizli görevde olan bir polisle işbirliği yapacaktır.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları