Japonya'nın baskın ve işgalci politikalarıyla mücadele eden Çin'in en önemli direnişlerinden birine tanık oluyoruz. Japon ordusuna karşı Şangay'da bulunan Si Hang deposunu savunan 800 kişilik asker ve sivillerden oluşan bu grup, Çin halkının umudu haline geliyor.

Tecrübeli aktörlerin eksikliği, Sekiz Yüz'ü içi boş bir deneyim haline getiriyor.

Geçen yıl katıldığı Şangay Film Festivali'nin ardından Sekiz Yüz, 21 Ağustos'ta tüm dünyaya açıldı. Sinema salonlarına getirilen kısıtlamalara rağmen, sadece üç hafta sonra 145 milyon doların üzerinde kar elde etti. Salgının başlamasından bu yana gerçekten ticari bir başarı elde eden ilk film.

Çinli yönetmen Guan Hu'nun iddialı filmi tamamı dijital Imax kameralarla çekilen ilk Çin yapımıdır.

The Eight Hundred, 1937'de İkinci Dünya Savaşı sırasında Şangay'daki Si Hang deposunu savunmakla görevlendirilmiş bir grup Çinli askerin hikayesini anlatıyor. Hem gerçek hayatta hem de filmde dört yüzden fazla asker, Şangay'a yakın bölgede bir depoda uzu süre mahsur kaldı.

Genel olarak Çin tarihi ve politikasıyla ilgileniyorsanız bu film sizler için. Propaganda mesajları ilginizi çekmiyorsa bile Sekiz Yüz, en azından patlamalar ve silahlı çatışmalar arasında dikkat çeken Özel efektlere sahiptir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları