Roman Polanski'nin 'Apartman' üçlemesinin ortanca halkası olan Rosemary'nin Bebeği, taşındığı evde kocasıyla birlikte yeni bir hayat kurmayı amaçlayan Rose'un, satanist komşuları ve kocası tarafından şeytana sunuluşunu konu alıyor.

Satanizm ile ilgili şimdiye kadar yapılmış en paranoyak filmlerden biri.

Şeytan birçok kılığa girebilir.

Resim oldukça basit ama dağınık: Karanlık bir gecede, uçurumun kenarında terk edilmiş bir bebek arabası, üzerinde Rosemary'nin bebeği için 'Dua edin,' yazmakta.

Roman Polanski'nin şeytan girmesiyle ilgili korku filmi, ölçülü bir gerçekçilikle çekilmiştir ki bu da filmi daha korkutucu kılıyor.

Onun gözlerine ne yaptın?

Tanınmış bir aktör olmak için çabalayan Guy Woodhuse ve güzeller güzeli eşi Rose, New York'taki yeni hayatlarına başlamak için eski bir binada mütevazi bir daire kiralarlar. Genç çiftin bu yabancı yere alışmalarındaki en büyük yardımcıları ise üst katlarında oturan yaşlı Castavet çifti olur. Castavet çiftinin 'fazlaca misafirperver olan tavırları' güzel Rosemary'i şüphelere sürüklerken kocası Guy, olan bitenin farkında değildir. 

Günden güne tedirginleşen ve şüpheleri kocası tarafından önemsenmeyen Rose, gördüğü tuhaf ve korkutucu bir rüyayla derinden sarsılır. Rüyasında şeytani bir varlık tarafından tecavüze uğradığını gören genç kadın, gerçek hayatında hamile kaldığında komşuların gizemi giderek artacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları