İsmi belli olmayan bir şehirde, Polis teşkilatı personel sayısının azalması yüzünden büyük sıkıntılar çekmektedir. Başkan, yeni polis memurlarının alınmasını ister.

Otoriteyi masumane bir şekilde dürter.

Yeni atanan Emniyet Müdürü, Polis Akademisi'ne giriş kriterlerini değiştireceğini duyurdu. Buna göre boy, kilo, cinsiyet, eğitim ve fiziksel güç artık yeni adayları akademiden uzak tutmak için kullanılmayacak. Bu, polis olmayı rüyalarında bile göremeyecek binlerce kişinin başvuracağı anlamı taşıyor.

Adaylar arasında ukala Mahoney, sestaklitçisi Jones, çiçekçi dev Hightower, çıtkırıldı Hooks ve silah delisi Tacklberry de var.

Bu 'klasik komedi, zencilere, gaylere, şişmanlara, köylülere ve psikopatlara alaycı muamele yapıyor Bu nedenle film radikalleri ve çocuksu ruh halindeki insanları kesinlikle güldürecek. Filmdeki tek derin tema, toplumdaki küçük ve zayıf insanların ayağa kalkıp sisteme karşı kazandığı savaştır. Bu zafer, eğitimden geçen umutsuz insanlar tarafından gerçekleşir.

Uyku ibneler içindir...

Polis Akademisi, 80"lerin en komik filmlerinden biri."Sessiz kalma" hakkınız var ama yüksek sesle gülmekten kendinizi alamayacaksınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları