Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarı, kendisine yardım etmek isteyenleri uzaklaştırmak için hırçın bir kişiliğe bürünür.

Kendinizi yalnız, yılmış ve depresyonda hissediyorsanız After Life tam size göre.

Ricky Gervais, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği bu kara komedide tam bir pisliği canlandırıyor.

Yeni After Life serisinin ilk beş bölümünde gerçekleşen beş şey:

- Bir yabancıya "şişman, meraklı, aşağılık, p.. kurusu" diyor.

- Bir çocuğa "sıska işe yaramaz" diyor.

- İş arkadaşına "şişman pislik" diyor.

- Ölmeden önce kaydedilen bir videoda, karısı ona "şişman, bencil, acınacak hödük" diyor.

- Videonun sonuna doğru ölü karısı ona tekrar "şişko ve embesil" diyor.

Buraya kadar az çok bu kara mizah hakkında bilgi sahibi oldunuz sanırım?

Bir Netflix yapımı olan After Life, eşi Lisa'yı hikaye başlamadan önce trajik bir şekilde kaybeden Tony hakkındadır.

İnsanoğlu bir vebadır. Hepimiz iğrenç, narsist, bencil parazitleriz ve hiç olmasak dünya daha güzel olurdu. İntihar etmek herkesin ahlaki vazifesi olmalı.

Seyirciler Tony'nin hayatının oldukça kederli bir dönemine denk gelirler; Tony yaşama nedeninin kendinden alındığını düşünmektedir.

Yerel bir gazetede yazar olan Tony, zamanının büyük bir bölümünü kasabada günlük makalesini çıkarabilmek için insanlarla iletişim kurarak geçirir.

Ancak Tony, artık hiçbir şeyi umursamamaktadır. Hiçbir şeyden mutlu olmak istemez ve bu yüzden insanların kendisiyle iletişime geçme çabalarını sert bir üslupla reddeder.

Kendisi de dahil hiç kimseyi umursamayan bir pisliğe dönüşür ve bu hali kendisine değer veren insanları endişelendirir. Tony bu yönünü "süper güç" gibi kullanmaya devam ederken diğer tarafta arkadaşları onu eski haline çevirmeye çalışır.

Bu mini gösteri sadece Tony'nin ruh haline odaklanmaz, etrafını başka mutsuz ve sorunlu insanlarla çevreler. Adeta bir rehabilite merkezi gibi. Tony tüm yaşam enerjisini kaybetmiş, intihara meyilli bir adam olarak kendini şu şekilde tanımlar: "Artık yaşamak istemiyorum." Neşeli, esprili ve sert bir mizahi dil kullanan bir adamın ruh halinin nasıl paramparça olduğunun karanlık ve acımasız özetidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları