Thanos'un Sonsuzluk Eldiveni'ni ele geçirmesi ve kendi Dünya dengesini kurması sonrası Süper Kahramanlar dahil dünyanın yarısı küle dönüşmüştür.

Bu finali görmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, kesinlikle haklısınız.

"Yolculuğun büyük bir kısmı bitti," sözleri sizce boş mu? Sonsuza dek devam edeceğini bildiğimiz bir film serisini sona erdirmenin bir anlamı olabilir mi? "Oyunun Sonu" aslında bir cevap veriyor ve bu cevap: Evet. Görünüşte bitmeyen bir yolculuktan sonra "Yenilmezler", imkansız olanı yapıyor ve bitiyor. Bu son macera, aynı zamanda da başlangıç ve gelecek sınırsız.

Sonsuzluk Savaşı şoke eden bir sonla bitti, evet. Evrenin yarısı, pek çok süper kahraman da dahil, kül oldu fakat bu koruyucu grubun kayıpları bizler üzerinde çok güçlü bir duygusal etki yaratmadı çünkü bir sonraki filmde geri geleceklerini biliyorduk; nasıl gelmesinler? Çizgi roman serilerine hakim fan kitleleri için buharlaşan ve atmosfere karışan asıl karakterlerin birçoğu eserlerde zaten var olmaya devam etti. Neyse ki Marvel, Sonsuzluk Savaşı'nda başarısız olduğu sahneleri ve duygusal olarak zayıf etkiyi, "Oyunun Sonu" ile başarılı bir şekilde telafi ediyor, bu uzun yıllar süren yolculuğu nihai olarak sona erdiriyor ve aynı anda Marvel Sinematik Evreni'ne geçiyor. Mesaj açık: Kaybettiğiniz şey için üzülmeyin, hala sahip olduklarınız için sevinin.

İzlerken bir an bile etkisini kaybetmeyen "Oyunun Sonu", bu üç saatlik hareket süresinde Thanos'un yarattığı yıkımı geri almak için Sonsuzluk Savaşı'ndan geriye kalan karakterlerin peşindedir. Aksiyon dolu alt başlık ve kısa sunumun ardından film, başka bölgelere dağılmış haldeki kurtulanları bir araya getirmeye çalışır. Bir filmde bu kadar çok karaktere uyum sağlayacak boş alanın nasıl bulunacağını merak ediyorsanız cevap basit değildir.

The End.

Tüm zamanınızı hayatta kalan zayıf yan karakter ile geçirmek istiyor musunuz? Bu beklentiyi yerine getiren yönetmen, bir önceki filmde çoğunu küle dönüştürmüştü. Bu filmde evrendeki hemen hemen her karakteri -11 yıl önce bir mağarada kendi icat etmiş olduğu bir zırh ile sahneye çıkarak dikkatleri çeken Tony Stark, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk'u- sahnede görmek "Oyunun Sonu"nun bizlere büyük armağanıdır.

Kahramanlarımız bir önceki serüvende, zorlu bir düşmanla karşı karşıya kalmıştı; Thanos, yapmayı planladığı şeyi yaptı. Zamanı geri almanın olası bir yolu olabilir mi? Tabii ki olabilir, yoksa başka bir filmimiz olmazdı!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları