Eşek şakalarıyla ünlü Winfried, kurumsal bir firmada çalışan, giderek ondan uzaklaşan kızı Ines'i çok az görme fırsatı bulur. Ines Bükreş'te önemli bir projeye yoğunlaşmışken, Winfried ona bir sürpriz yapmaya karar verir.

Mobil çağda iletişimi keşfeden eğlenceli bir film.

Ines, yılın '365' gününü evden uzakta, Romanya'da büyük bir proje üzerinde geçiren bir iş kadınıdır. Yaptığı işte en iyisi, ama 'kadın' olduğu için ne kadar zorlandığını fark ediyoruz.  Ines, müşterilerine kendini kanıtlamak için erkeklere oranla iki kat performans sergilemelidir.

Bir gün babası Winfried, Ines'i habersiz ziyaret eder. Peruk ve takma diş takmış haliyle baba kızına sürpriz yapar. İşten bir ay izin aldığını ve kızıyla daha fazla zaman geçirmek istediğini söyler.

Ines ise babasını çok neşeli karşılamaz. İşiyle son derece meşgul ve bir petrol şirketinin Ceo"su ile yeni bir sözleşme imzalamaya çalışıyor. Şaka yapmayı seven babasıyla geçirecek pek vakti yok. Sıkı programı göz önüne alındığında, bir boşluk yakalar ve babasını bir işyemeğine davet eder.İşte tam da bu etkinlikte mizah başlar.

Hayat çok kısa; dur ve çiçekleri kokla. Bu, filmin temel mesajıdır. Toni Erdman, sinemanın sunduğu En özgün baba/kız masallarından biridir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları