Hollywood’da dublörlük yapan ve iyi araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan araba sürücüsünün hayatı, komşusu Irene’nin hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür.

Koltuğunuza yaslanın ve emniyet kemerinin takılı olup olmadığını tekrar kontrol edin.

Beş dakikan var!

Ot ve alkol bağımlılığı ile bağlantılı trafik kazalarında genç erkeklerin gereksiz ölümleri, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye için de net bir sorundur. Aileleri ve çevrelerini yıkmakta, uzun yıllar kapanmayacak yara izleri açmaktadır.

Sürücü, kişilik bozukluğu ile ilgili basit bir filmdir. Bu genç erkeklerin on yedi ve on sekiz yaşına bastıklarında omuzlarında hissettikleri beklenti, kaygı ve cesaret neticesinde kaçmak için bir nesne ile duygusal bağ geliştirdikleri zaman hakkındadır. Sürücü, havalı bir karakter kullanarak cool birisi olmaya çalışan gençler için deneyim amaçlı bir ayna tutmaktadır.

Türkiye'de trafik kazaları, 17-25 yaş arası gençlerin en büyük katilidir. Tüm ülke genelinde Ege ve  Karadeniz en yüksek ölüm oranına sahip bölgelerdir. Bu film, genç erkeklerin ölüm nedenini bulmak için yapıldı.

Hollywood'da dublörlük yapan ve keskin araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan bir araba sürücüsünün hayatını merkeze alıyor. Sürücünün yasa dışı hayatı, komşusu Irene'nin hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Zira bir anda kendisini, Los Angeles'ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Şimdi kendi hayatı hem de Irene ve oğlunu kurtarmak için yapabileceği tek şey, en iyi bildiği şeyi yapmak, yani sürmektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları