Kraliyet ailesi Noel tatilini Sandringham Köşk'ünde kutlamaya karar verir. Her şey yolunda gözüküyor ancak pahalı elbiselerin içinde bir Lady oldukça mutsuz gibidir.

Masallarda genç kadın onu kurtaran kahraman prensle evlenir ve sonsuza kadar birlikte mutlu yaşar Spencer'da ise bu tanışma kabusun başlangıcıdır.

Spencer, bir masal yada bir biyografi değildir. Prensi veya  Prensesi bir arada hiç görmeyiz, güzelliği ve masumiyetiyle ülkeyi etkileyen ihtişamlı düğünü de görmeyiz. Nasıl öldüğünü hiç görmeyiz. Daha çok yönetmen, İngiltere Kraliyet ailesinin Noel tatili için bir araya toplandıkları üç güne odaklanır.

I99I yılında Sandringham köşkünde bir parti verilir.Her şey yolunda gibidir ancak Lady mutsuzluğunu saklamakta zorluk çekmektedir. Dışarıdan gözüken şaşalı hayatın  içine hapsolan Diana, Charles ile olan evliliklerinin artık sonuna geldiğini düşünür. 

Kapana kısılmış bir kadının portresi.

Film tasarımı gereği pusludur. Bütün uzun koridorlar, kalın kadife perdeler ve havasız odalar. Diana perili bir köşkte kapana kısılmış gibidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları