New York Times'ın en çok satanlar listesindeki bir anıdan uyarlanan ve nam-ı değer Somali Korsanlarının arkasındaki siyaseti gün yüzüne çıkaran Batılı gazeteci 24 yaşındaki Jay Bahadur'un gerçek hikayesidir.

Mehmet Ali Birand gibi gazetecilerin heyecan verici hayatları vardır. Bu film heyecanını yavaş yavaş kaybeden genç bir gazeteciyi anlatıyor.

Afrika kıtasının en uzak ülkesi Somali, eski olduğu kadar zengindir.On yıllar süren İç Savaş Somal'yi Irak ve Suriye ile birlikte dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri haline getirdi.

Ve şimdi tuhaf Korsanlarıyla ünlü bir Ülke.

Bryan Buckley Uluslararsı Denizcilik Şirketlerinin sahip olduğu milyonlarca dolarlık tankerleri kaçıran bir grup eşkıyanın hikayesini mercek altına alıyor.

Ailesiyle birlikte bodrum katında yaşayan Jay Bahadur gazetecilik yapmaktadır. Kariyerini bu alanda ilerletmek için her türlü fedakarlığa hazırdır. Amaçları doğrultusunda ailesini, yaşadığı kenti bırakıp dünyanın en tehlikeli suçlularının arasına girer. Genç Jay, onu bekleyen tehlikelere karşı koyup tüm dünyaya gerçekleri anlatabilecek midir?

Jay, zayıf ve yoksulluktan ezilen Somalililer için bir tür  "Beyaz Kurtarıcı" haline gelmek istemeyen beceriksiz, kendine acıyan sıradan bir gazetecidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları