Barışçıl olarak başlayan bir protesto, polisle şiddetli bir çatışmaya dönüşür. Çatışmaları ise tarihin en kötü şöhretli davalarından biri izler.

Asıl sorun: Şakacı kahramanları ve kötü adamlarına rağmen Şikago 7'lisi hikayenin merkezini oluşturan sistemi eleştiremez.

Bir zamanlar kısa süre de olsa yönetmeliğini Steven Spielberg'ün yaptığı dönemin ardından, Şikago Yedilisi nihayet vitrindeki yerini aldı. Senarist Aaron Sorkin'in yönetmenliğinde, Sascha Baron Cohen ve Mark Rylance gibi yıldız oyuncu kadrosu ile tüm beklentileri karşılıyor.

1968 Ağustos ayında Chicago kentinde düzenlenen Demokratik Ulusal Kongre seçimlerine tam bir kaos hakimdi. Polis göstericilerle çatıştı ve aralarında Abbie Hoffman, Tom Hayden, Kara Panter lideri Bobby Seale ve Jeremy Rubin de dahil olmak üzere yedi kişi, iddialara göre asılsız yargılandı.

The Trial of the Chicago 7'de Joseph Gordon-Levitt'in canlandırdığı, Savcı William Kuntzer'a karşı çıkan savunma avukatı Richard Schultz performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 12 Kızgın Adam, JFK ve Bülbülü Öldürmek gibi hafızalarda yer etmiş mahkeme davalarının arasına Chigago Yedilisi de katılacak gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları