Ailesi haydutlar tarafından öldürülen emekli bir polis memuru, intikamını almak için iki eski kanun kaçağından yardım ister. Bollywood'un en ünlü filmi! Aktör Amitabh Benchchan'in kariyerindeki ilk basamak!

Eski bir Hint masala filmi izlemek, bizlere yeni bir deneyim katabilir mi? 

İyi, kötü ve fakir.

IND Tv muhabiri bir zamanlar, Ramesh Sippy'e başka bir Sholay yapıp yapmayacağını sorduğunda "Ramesh bile Sholay'ı tekrar yapamaz," demişti. Gerçekten de Hint sinemasının en iyi örneklerinden biri sayılan Sholay'ın yönetmeni bile böyle bir başarının tekrar olamayacağını biliyor.

Genellikle yönetmen Ramesh Sippy'nin yapımcı babası Garou P. Sippy'e atfedilen Solay, bir Hint-Aksiyon-Macera filmidir ve Hollywood Western geleneklerini Hindistan'a taşıyan film, ülkenin ilk gişe rekortmeni filmi olmuştur. Güney Hindistan'da kayalık arazi Karnataka'da geçen film ufak çaplı kötülerin, Vecru ve Jai'nin, hikayesini anlatıyor.

Emekli bir polis memuru, köylerinde dehşet saçan Gabbar Singh'i yakalamak için onları işe alınca birden kahraman olurlar. Bazı eleştirmenler filmin şiddeti övmesini kınamışsa da film Hindistan gişelerinde hasılat rekoru kırmış ve filmdeki replikler Hint kültürüne mal olmuştur. Tam bir masala filmidir; aksiyon, drama, komedi, aşk ve müziğin bir karışımı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları