Stajyer doktorların garip denemelerini ve tıp dünyasını keşfetmelerini ekrana taşıyan bir sit-com

"İhtiyaç duyduğun insanın mükemmel olmasına gerek yoktur."

Bilinmeyen bir kasabadaki özel kalp hastanesi, sağlık sorunu yaşayan insanların iyi olmaları için çabalayan bir grup genç doktorun ana üssüdür. 

Hikaye sadece iyi, duygusal olarak dürüst ya da kurnazca yazılmış çekici bir komediden daha fazlasıdır. Kendi içinde küçük başarı anları olmamasına rağmen, televizyon sit-com'larının gelecekteki yönünü öne süren, geleneksel ve çağdaş komedi unsurlarına sahip, eşsiz ve özgün bir mizah karışımıdır.

Bir medikal komedi olarak dizi; senaryo ekibinin yaratmış olduğu, tıp okulunda öğrenmiş oldukları şeyleri uygulamaktan korkan yeni stajyer grubuna odaklanır. John, genç bir stajyer olarak hastalarına ilaç kullanmaları için ilham veren korkularından kaçan garantici bir doktor adayıdır. Yeni stajyerler, hastaların hayatta kalabilmesi için ellerinden gelen yardımları tecrübeli doktorların gözetiminde yapmaktadır.

Yazım ekibi, çoğu sit-com'dan farklı olarak bu şovdaki karakterlerin sadece çok boyutlu değil, aynı zamanda göründükleri gibi mükemmel olmadıklarını da belirten bir mesaj gönderir. Görünüşte iyi huylu ve şefkatli bir tıp şefi olan Kelso, iki yüzlü bir kişiliğe sahiptir. Alaycı ve zorlayıcı biri olan Perry Cox ise, "şefkatli ve merhametli" tarafını gizleyemez.

Çeşitlilik alanında güçlü başka bir adım da atıyor. John ve Turk arasındaki yakın dostluk, karakterlerin birbirleriyle geniş ve dar konuları konuşabilecekleri bir iletişim alanı yaratıyor. İki stajyerin aralarındaki dostluğun, alışılagelmiş ve olumlu bir etnik örnek olarak keşfedilmesi gerekiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları