Remy adlı bir fare, kemirgen fobisi olan bir meslekte fare olmanın bariz sorununa rağmen büyük bir şef olmanın hayalini kurmaktadır.

Yemek eleştirmeni Vedat Milor'a göre; Remy kariyerinin en büyüleyici tabağını servis ediyor.

Her zaman büyük bir şef olmayı hayal eden, eğitimli Remy, babası ve erkek kardeşi ile bir kır evinin tavan arasında saklanan bir faredir. Kemirgenler çöp aramaktan ve artık toplamaktan memnunken o kaliteli yemek zevkine sahip bir gurmedir.

Her şey fark edildikleri ve aniden evden atıldıkları gün değişir. Kemirgen dostlarından ayrılan Remy kendi başının çaresine bakmak ve kalacak başka bir yer bulmak zorundadır. Paris'in merkezinde yer alan beş yıldızlı bir restoran Gustaus'a taşınması onun kariyeri için en mantıklı seçimdir.

Şans eseri, restoran sahibi Bay "Gusteau" yakın zaman önce vefat etti, bu da fare Remy'nin hayalini gerçekleştirme şansı olabileceği anlamına da geliyor. Tabii ki tek sorun, bir fare olmasıdır bu yüzden Mutfakta eğitimi olmayan bulaşıkçı Linguini ile arkadaş olur.

Herkes yemek yapabilir.

Seyir boyunca sizi alıp götüren renkli ve pastel görüntülerin tasarımcısı Brad Bird, müziklerin mimarı ise Michael Giachino'dur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları