Körlüğü nedeniyle hafife alınan, ancak hiçbir şeyin yoluna çıkmasına izin vermeyen bir gazi, yaşanan kötü olayların ardından kendine yeni bir hayat kurmuştur.

Bir kötüyü kahraman yapmanın tek yolu, karşısına çıkacak daha büyük bir kötü yaratmaktır.

Korku filmlerinde önce köpekler ölür. Tabii ki insanlar da ölür, hatta kadınlar en ciddi rakamlara sahip olanlardır. Nefesini Tut IIde hem iki kadın hem de iki köpek var. Köpekler yaşarken kadınlar vahşi bir şekilde öldürülüyor. 

İlk filmin yönetmeni Rodo Sayagues, anlaşılan kadınlardan pek hoşlanmıyor.

2016"da dünyanın dikkatini üstüne çeken Don"t Breathe, ölüm makinesine dönüşen gazi Norman'ın evine hırsızlık için giren üç suçluyla karşı karşıya gelmesiyle başladı.

Bu devamda, antikahramanımız kızı ile birlikte yaşamakta.Onu hayata karşı yavaşyavaş hazırlarken takip ediyoruz, kızı ise o kadar istekli değil, sıkıldığı her halinden belli. Başka bir hayat yaşama hayalleri kurmakta. Birkaç serseri ortaya çıkıp küçük kızı kaçırmak istediğinde kanlı bir hesaplaşma da başlamış olur.

Yılın babası.

Filmin karanlık tonu, agresif fon müziği, mantıklı kurgusu ve acımasız tasarımı bu filmi gerçekten de uç noktalara taşımaya yardımcı oluyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları