Cennet tanrısı dünyaya tekrar denge getirmesi için iki büyük güç olan Kahraman ve Şeytan toplarını gönderir.

Jiaozi, bilgisayar başında harcanan fazla mesainin karşılığını alıyor.

Fragmanı ilk gördüğümde Ne Zha'nın Çin yapımı ucuz, taklit, çocuksu 3D animelerden biri olacağını düşündüm. Ancak, izlemeye başladıktan bir süre sonra tamamen yanlış bir izlenime kapıldığımı fark ettim.

Jiaozi tarafından yönetilen Ne Zha, klasik Batı'ya Yolculuk romanında anlatılan hikayeler gibidir.Ming hanedanlığı döneminde 16.Yüzyılda yayınlanan Investiture ofthe Godsa dayanıyor.Orijinal hikayenin neredeyse %60'ının değiştirildiğini de bildirelim.

Animasyonun henüz ilk karesinde çelik bir kılıç sevimli bir çocuğun tepesinde sallanır, alnında bir iz bulunan, kimilerine göre pek de sevimli olmayan Chucky'e benzeyen bir çocuğun hikayesi.  Cennet tanrısı dünyaya tekrar denge getirmek için iki büyük güç olan kahraman ve şeytan toplarını gönderir.  Şeytan topunda kötü, kahraman topunda ise iyi bir bebek doğacaktır. Ve denge sağlandığında şeytan topunun daha fazlazarar vermemesi için cennet tanrısının kontrolüyle şeytan topu yok edilecektir.

Ne Zha, hem yetişkinler için hem de çocuklar için eğlenceli bir konsepte sahip, Çin Mitolojisine sahip Olmayanlar için bile oldukça anlaşılır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları