Henüz çocuk yaşta ailesiyle birlikte Kore'den Arkansas'a göç eden Lee Isac Chung'un kendi deneyimlerinden yola çıkarak senaryosunu kaleme aldığı film, Kore'li göçmenlerin Amerika" da yeni yaşam kurmak için verdikleri mücadeleye ışık tutuyor.

Amerikan Rüyası'nın, Kore versiyonunu yaratmaya çalışan göçmen bir ailenin hikayesi. 

Amerikan Rüyası, özellikle daha konforlu bir yaşam arayan göçmenler için her zaman arzu edilecek bir fırsat olarak görülmüştür.

Lee Isac Chung'un filmi, Kore"li bir ailenin bu rüyayı gerçeğe dönüştürme yolculuğunun gerçekçi bir sunumudur. Jacob ve Monica ile yeni evlerine taşındıkları gün tanışırız. Geniş bir arazinin tam ortasında bulunan 20 m² mobil bir ev.Baba için bu değişim bir rüya olsa da, anne ise buna pek ortak değildir. 

Çift, Arkansas'a merkezden uzak bir bölgeye taşınır.Aile burada yeni bir hayat ve yaşam tarzı ile baş başa kalır. Monica, hiçliğin ortasındaki bu mobil evde yaşamaktan dolayı korkulara kapılırken, çocuklar ise bu yeni hayatı sıkıcı bulur. Jacob Yi, bu bakir topraklarda bir çiftlik yaratmaya çalışırken aile saadetini de tehlikeye atar.

Minari, şu anda tam da ihtiyaç duyacağınız türde bir film. Ailenin gücünü hikayenin merkezine koyar Bu çaba, "daha iyi ye" duyulan özlemin öyküsüdür. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları