Fikret, yanlışlıkla seçtiği Papazlık mesleğinde Vatikan'a kadar yükselmeyi başarır, ardından sıkılır ve memleketine dönme kararı alır

Bu korkaklar için hazırlanmış bir korku filmi.

Filmin  başlangıç sahnesi biraz tanıdık gelebilir.  Sosyetenin bulunduğu bir mahallede, genç bir kızın ruhunu şeytan ele geçirir.  Ailesi bu durumu düzeltmesi  için kilise yetkililerine ulaşır.  Kahramanımız Fikret ve onun en yakın arkadaşı Asım, yine yanlış evin kapısını çalacaktır.

Biri papaz öbürü işsiz olan farklı dinlerden iki arkadaşın, Paranormal olaylarla mücadelesine tanıklık ediyoruz. 

Herkesi hepimizi güldürmüş olan Kutsal Damaca'nanın on beş yıl sonra çıkagelen bu devam filminin ilk başlarından hiç gülmedim. Ama ondan sonra, özellikle de mistik canlıların ortaya çıkmasıyla birlikte, film gerçekten zincirlerinden kopuyor ve kaliteli bir mizah kendini hissettiriyor. Şafak Sezer'in oynadığı rahip bu kez Roma"ya gidiyor. İlk filmin temelini oluşturan kilise ve şaşkın adam parodisine yenilerini ekleyen film, çok önemli olmasa da temel işlevini yerine getiriyor.

İnsan mıyız?

Tipik bir Hollywood tarzı komedi olan Kutsal Damacana, bireysel espriler, bol gevezelikler ve bilindik parodilerle de birleşince rahatlıkla izleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları