Soğuk Savaş sırasında CIA'in Sovyet nükleer programına sızmasına yardım eden İngiliz İş insanı Greville Wynne'in gerçek hikayesi.

Sıradan bir insanın, olası Savaş ihtimalini durdurma çabalarına odaklanır.

ABD ile SovyetRusya arasındaki gerilim 1960 Ekim ayında kopma noktasına gelirken, Rusİstihbarat şefi Albay Oleg, sırları Batı"yla paylaşarak yeni soğuk savaş ihtimalini azaltmak ister. CIA"den Emily ve MI6'dan James, bir casus olarak en az dikkat çekecek iş insanı Greville'i seçer.

Ne yapması gerektiğini tam olarak bilmiyor ama bildiği tek şey, karısı dahil çevresindeki hiçkimsenin bu sırrı bilmemesi gerektiğidir.

Bu klasik tarza sahip hafiye filmi, Hollywood cilası olmadan çok daha gerçekçi ve çokdaha inandırıcı olmayı amaçlıyor. Sıradan insanların Soğuk Savaş ihtimalinin ortasında, tehlikelerin ne olduğunu bilerek Ülkeleri için canlarını seve seve nasıl tehlikeye atabileceklerine dair birinci sınıf işçiliğe sahip bir Casus/Gerilim filmi.

Kurye, sadece insan çılgınlığının sınırlarına doğru kolay unutulmaz bir yolculuk değil, aynı zamanda III. Dünya Savaşını durduran insanları tanımak için de önemli.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları