Bir kasabada tarih öğretmeni olan Martin ve üç arkadaşı, kanımızda doğuştan alkol eksikliği olduğunu ileri süren bir teoriye kafayı takar.

İlk sahnede, Martin bulaşıkları yıkayan eşine "sıkıcı biri" olup olmadığını sorar.

Martin bir lise"de tarih öğretmeni, bir tür orta yaş kriziyle mücadele ediyor. Meslektaşları Nikolai, Bo ve Peter ile buluştukları akşam yemeğinde herkes bir kadeh kırmızı şarap siparişi verir. Martin alkol alıp almamakta biraz tereddüt ediyor.

Acaba, içki içmiyor mu? ya da bırakmaya mı çalışıyor? ayık kalmak için mi mücadele veriyor? yoksa tek bir kadehin onu kesmeyeceğini bilen bir alkolik mi? 

Psikoloji dersi veren Nikolai'e göre, belirli seviyede tüketilen alkolün, zihni dünyaya açtığını savunan bir teori ortaya atar. 

Üç eğitimci bu hipotezi teste tabi tutmak için bir anlaşma yapar. Ancak bu deney zamanla dört eğitmeni sarsmaya başlar, biri öğretmenler odasını karıştırır, bir diğeri içki masasından düşer, Martin ise eşine şiddet gösterir ve zamanla bu sosyal deney sorun olmaya başlar.

%0.05 eksiklik...

Mikkelsen'in olağanüstü bir performans gösterdiği Druk alkolizm eğilimini modern dünya kaygılarıyla bir arada ele alırken mizahı da elden bırakmıyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları