Herhangi bir darp ve yaralanma izi olmadan gerçekleşen gizemli ölümler nedeniyle, olayın aydınlanması için cinayet büro'dan yardım istenir.

Mazoşistler için ideal bir film olabilir.

'Ne garip değil mi? öleceğini bile bile hiç umursamadan yaşayan tek canlı insan' diyor, dedektif Selin Korkmaz. Mesleğe başlamasına ilham veren sözler bu olmasa gerek. Ölülere alışmış, ya da alışmak zorunda kalmış cinayet masa dedektifi Erol ve yeni ortağı Selin'i kapalı kutu içinde bir avcıyı ararken takip ediyoruz.

Baş gardiyan Hamza ve ekibi, cezaevinde hersabah sayım yapmaktadır. Bir gün rutin kontrol sırasın da girdikleri bir koğuşta birer, ikişer cesetle karşılaşırlar. Sekiz koğuşta ölü olarak bulunan on mahkumun vücutlarında herhangi bir darp, yaralanma veya boğulma izi hiç yoktur. Koğuşta bulunan diğer mahkumlar da olayla ilgili bir açıklama yapmaz.

Kilit, görünürde aksayarak yürüyen ve izlerken seyircisini kaybeden bir polisiye. Yönetmen Valizade nin kimi yorgun ve sık kullanılmış N/oir temalara canlılık ve tazelik aşılamaya çalıştığı seziliyor ama maalesef bunu başaramıyor. 

Katil kim?

Cağımızın polisiyeleri artık gitgide klasik Noir / polisiyelerden uzaklaşıyorlar. Gerçekten de manyak bir yüzyılda yaşadığımızın net bir kanıtı, bu film.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları