Müzeyyen toplum kurallarının dışında, kaotik bir yaşamı seçmiş genç bir kadındır. Ansızın, o güne kadar hiç görmediği üvey kardeşi Ali'yle karşılaşır.

Z kuşağının dikkat çekmek için yapabileceği aşırılıklar hakkında, oldukça sade bir anlatım. 

Aynı bilindik hikaye: yalnız çocuk dikkat çekmeye çalışır, kötü insanlara sarılır, ailesinden uzaklaşır ve zamanla dibe vurur. 

Birkaç yıl arayla bu tarz filmlerin yapılması gerekiyor.

Emre Erdoğdu yaptı. Filmin'de Çıtayı her zamankinden yukarı taşıyor. Kar'da bir şeyler farketmemiz gerekiyor sa o da, 16 yaşında sorunlu bir ergenlik dönemine sahip Müzeyyen'dir.

Asi Müzeyyen zamanının çoğunu "Bekir, Ebru ve Kadir"den oluşan arkadaş grubuyla geçirir. Bütün sorunlarını arkadaşları ile paylaşan, annesi ile iletişim kuramayan Müzeyyen'in hayatı hiç görmediği ama varlığından haberdar olduğu kardeşi Ali'nin gelmesiyle değişir.

Genç kızın varlığını, onun ailesiyle kendi babasının yirmi yıl önceki yasak ilişkisini annesi Müzeyyen'e hamile kalınca babalarının onları terk etmesini, yeni öğrenen Ali, yarı yıl tatilini de fırsat bilerek Müzeyyen'le tanışmaya Antalya'ya gelir.

Başlarda Ali'yi kabul etmeyen Müzeyyen bir süre sonra onu hayatına dahil eder.Alinin artık iki amacı vardır; birincisi Müzeyyen'i Bolu"ya götürüp kendisi gibi bir yaşam standardına erişmesini sağlamak diğeri ise Müzeyyen'e babası gibi olmadığını kanıtlamaktır. 

16 zor bir yaştır.

"Kar"gibi filmler, genç neslin yaşadığı zihinsel karmaşayı ailelere hatırlatmak için çok çaba harcıyor

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları