Bekir, Uğur'a aşıktır. Uğur, Zagor'u sevmektedir. Zagor ise suç işlemeyi... Zagor hapisten çıkar. Bir cinayet işlenir. Aynı gece Uğur kaybolur.

Hayatla ilgili önemli kararlar alındığında etrafta sessizlik olur çünkü 'Kader' sessizdir.

Herkesin inandığı bir şey vardır bu hayatta. Benimkisi de sensin.

Köylü bir dervişin isimsiz bir bilgeye tavsiyesi bize doğru yönü gösterir: Dünyaya iki kez bakmayı öğrenmelisin; önce gözlerini bir noktaya getirmelisin, böylece yağmur damlalarını çimlerin üzerinde görebilirsin. Bir karınca yuvasından yükselen adımların sesini duyabilirsin. Hiçbir şey dikkatten kaçmamalı ancak gözlerimiz görünür olanın tepesindeyken bile tekrar bakmayı öğrenmelisin. Görecek her şeyi görmek istiyorsanız dünyaya iki kere bakmayı öğrenmelisiniz.

Zeki Demirkubuz, bizleri tekrara saran ve sıkıcı hayatlarımızın ortasında hayatta kalma ve devam edebilme adına insanların saf halini gösteren sanat evi dramalarında ustalaşmış bir film yapımcısıdır. Diğer ticari film yönetmenleri başlangıç ve bitişlerin gösterişli ve teatral hikayeleriyle oyalanırken insanoğlunun bu serüvenine manevi bir perspektiften bakar ve sıradandan sıra dışıya kadar uzanan geniş yelpazedeki deneyimleri kapsar.

Peki, gelecek planlarımız ne olacak?

Cihangir'deki çaycısını oyuncu yapması, desteklediği Beşiktaş'ın hiçbir maçını kaçırmaması ve siyasal ideolojik tercihini sosyalizmden yana kullanması gibi aykırı kimlikleri olan yönetmen Zeki Demirkubuz, bu defa da aşkın masumiyetinin peşine düşme kaygısında. Kördüğüm olmuş bir aşk üçgeni: Bekir, Uğur ve Zagor'un bu zorlu yolculuğunda işler karışacaktır.

Bekir Uğur'a, Uğur Zagor'a, Zagor da serseriliğe aşıktır... Karşılığını bulamayan kalplere tutkun bu üç insanın yolu, tutkunun başladığı bir kaderle birbirine bağlanır. Uğur, Zagor'un hapisten çıktığı gece, mahallede işlenen bir cinayetin ardından ortadan kaybolur. Bu kayboluş, başta Bekir'in umutsuz aşkından kurtulması için bir umut olsa da İzmir'de işlediği bir cinayet sonrası hapse giren Zagor'un ardından Uğur'un mahalleye dönmesi ile Bekir için yıllar sürecek amansız bir kovalamaca başlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları